Міжнародна наукова конференція «Благополуччя тварин. Правова перспектива»

26 жовтня кафедра трудового, екологічного та аграрного права Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника виступила співорганізатором Міжнародної наукової конференції «Благополуччя тварин. Правова перспектива» (Люблін – Івано-Франківськ).  Конференція відбулася на базі кафедри адміністративного права та адміністративних наук факультету права та адміністрації Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Республіка Польща). Співорганізаторам також стала Фундація академічних ініціатив у Любліні (Республіка Польща). Це вже Третя Міжнародна наукова конференція з циклу «Правовий захист тварин».

Кафедра трудового, екологічного та аграрного права попередньо брала активну участь в заходах відповідного циклу (міжнародні конференції «Національні, європейські, міжнародні стандарти правової охорони тварин» (2019), «Правові аспекти гуманітарного захисту тварин» (2021)).

Цьогоріч основна тема конференції – «Добробут тварин. Правова перспектива».

Для обговорення запропоновано наступні напрями: (https://www.umcs.pl/pl/program,25647.htm):

• Принцип захисту добробуту тварин
  • Національні, ЄС та міжнародні стандарти добробуту тварин
  • Роль державних інституцій у забезпеченні добробуту тварин
  • Діяльність громадських організацій для покращення добробуту тварин
  • Юридична відповідальність за недотримання правил та вимог щодо добробуту тварин
  • Аксіологія правових норм щодо добробуту тварин
  • Добробут тварин та інші правові цінності
  • Цивілізаційний прогрес і добробут тварин
  • Освіта щодо добробуту тварин
  • Добробут тварин і сільськогосподарський і несільськогосподарський бізнес
  • Добробут тварин як елемент сталого розвитку

Участь в роботі конференції взяли понад 30 доповідачів із університетів Польщі, України, Італії, Чехії.

На конференції представниками від України виступили завідувач кафедри трудового, екологічного та аграрного права, кандидат юридичних наук, доцент Зоряна Яремак із темою доповіді «Fur farms in Ukraine: legal regulation and problems of adaptation of national legislation to EU legislation»; доцент кафедри трудового, екологічного та аграрного права, кандидат юридичних наук, доцент Леся Данилюк із темою доповіді «Сoncept of Animal Welfare in the National Legislation of Ukraine»; заступник директора Навчально-наукового юридичного інституту, викладач кафедри трудового, екологічного та аграрного права, доктор філософії за спеціальністю «Право» Наталія Башуриніз темою доповіді «The concept of an animal as an object of civil rights under the national legislation of Ukraine: prospects for changing the established approach according to European standards»; доцент кафедри екологічного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук, доцент Юлія Власенко з темою доповіді «Environmental Policy of the EU and Ukraine in the Field of Biodiversity Protection and Animal Welfare: Legal Principles and Main Trends».