Відзначення 40-річчя кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації ПНУ

Сьогодні у виставковій залі Навчально-наукового центру образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у змішаному форматі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Мистецтво України в контексті інтеграції з художньою культурою заходу» до 40 – річного ювілею кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації ПНУ. Присутніми були керівництво університету, викладачі та студенти.

Перед початком конференції відбулося відкриття «Всеукраїнської виставки творів мистецтва друзів та учнів Михайла Фіголя», який був заслуженим художником України, професором, доктором мистецтвознавства, лауреатом премії імені Василя Стефаника.

Михайло Фіголь – активний громадський діяч. Він був головою секції пам’яток мистецтва при правлінні Івано-Франківської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, членом художньої ради та правління Спілки художників України. Був одним із організаторів створення Художнього музею в Івано-Франківську та Національного музею-заповідника «Давній Галич». Активно долучився до відзначення 1100-річчя Галича. Брав участь у багатьох імпрезах в Україні та поза межами країни. Мав декілька персональних виставок. 18 вересня 1998 року відкрив домашню картинну галерею, присвячену 1100-річчю Галича.

З вітальним словом на заході виступила перша проректорка Прикарпатського національного університету Валентина Якубів: «У нас сьогодні дві значні події, це виставка та наукова конференція. Коли ми говоримо про історію розвитку культури, її перспективи, ми чітко вибудовуємо свій шлях як країни, яка має розвинути культурно-мистецьку свідомість нашого молодого покоління. Радію, що до таких заходів долучаються студенти, бо їм в першу чергу потрібно надалі розвивати ці наукові напрями. Щиро дякую всім керівникам за великий вклад, знання та за те, щоб на сьогодні це кафедра, яка є однією з найпрестижніших у нашому університеті, регіоні та Україні. Тож нехай вона продовжує активно розвиватися, а з кожним роком було все більше прихильників мистецтва».

«В рамках відзначення 40-річчя нашої славної кафедри ми маємо можливість згадати про тих титанів, які розбудовували колосальну велич українського національного мистецтва, власне, таких як наш професор Михайло Фіголь, який творив протягом багатьох років свого життя. Бажаю зрілим митцям передавати свій досвід молодим, які будуть тримати високо планку у своїй мистецькій діяльності», – зазначив директор Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Володимир Федорак.

Далі розпочалося пленарне засідання. З доповідями виступили:

– Володимир Федорак – кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, доцент, директор Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ) «Мистецтво України в контексті західноєвропейського культурного розвитку (на прикладі музею мистецтв Прикарпаття)»;

– Олександр Федорук – академік НАМУ, доктор мистецтвознавства, професор, головний науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва (м. Київ) «Національна комісія з питань повернення в Україну історико-культурних цінностей при Кабінеті Міністрів України: орієнтація на єднання з мистецтвом окциденталізму»;

– Ірина Дундяк – доктор мистецтвознавства, професор кафедри дизайну і теорії мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ) «Богдан Бринський в контексті мистецької школи Івано-Франківська»;

– Віолетта Дутчак – доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри музичної україністики та народно-інструментального виконавства Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ) «Звукозаписи як форма матеріальної та нематеріальної культурної спадщини у контексті функціонування мистецтва української діаспори»;

– Ганна Карась – доктор мистецтвознавства, професор кафедри методики музичного виховання та диригування Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ) «Музична тематика в образотворчому мистецтві української діаспори»;

– Олена Годенко-Наконечна – кандидат мистецтвознавства, професор кафедри філософії і педагогіки Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» (м. Дніпро) «Механізми захисту культурних цінностей від вандалізму агресора»;

– Андрій Комарницький – кандидат мистецтвознавства, співголова іконописної майстерні «Алімпій» (м. Львів); «Іконопис Галицько-Волинського князівства (кін. ХІ – поч. ХIV ст.): як цілісне явище з синтезом універсального і національного»;

– Петро Кузенко – кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника «Історія та сучасність кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації ПНУ ім. В. Стефаника»;

– Орест Макойда – кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України (м. Львів) «Експресіоністичні тенденції у творчості Осипа Сорохтея: особливості творчого методу»;

– Богдан Мисюга – кандидат мистецтвознавства, креативний директор центру інтелектуального мистецтва (м. Львів) «Структуалізм у мистецтві»;

– Оксана Федорків – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ) «Метафізична образність в парадигмі сучасного українського театру на прикладі вистави «Лісова пісня На полі крові».