Міжнародна науково-практична конференція «Спільне і відмінне у філологічній картині світу слов’ян»

20 жовтня 2023 року о 10.00 год у Центрі інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» Прикарпатського національного університеті імені Василя Стефаника відбудеться Міжнародна науково- практична конференція «Спільне і відмінне у філологічній картині світу слов’ян».

Конференція присвячена 30-річчю від часу заснування полоністики в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Конференція проходитиме в офлайн та онлайн режимах. Вона зосереджена на обговоренні актуальних методологічних та теоретичних питань у галузі лексики та фразеології, граматичної структури, соціолінгвістичних досліджень та змін у словниковому складі слов’янських мов, виявленню спільних та відмінних рис у розвитку літературного процесу слов’янських народів.

Організатори конкурсу: кафедра слов’янських мов Факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та кафедра україністики Лабораторія контрастивного мовознавства Варшавського університету, Польща.

Почесні гості конференції: Еліза Дзвонкевич – Генеральний консул РП у Львові (онлайн); представники Івано-Франківської обласної ради; Івано- Франківської міської ради; Марія Осідач – директор Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську (онлайн); представники Національного агентства академічного обміну NAWA (онлайн) та ін. У конференції беруть участь науковці з 7 країн світу, а саме: Польщі (Варшавський університет, Ягеллонський університет, Інститут славістики ПАН, Університет Кардинала Стефана Вишинського, Економічно- Гуманістична Академія), Чехії (Університет Палацього в Оломоуці), Італії (Європейський університет у Флоренції), Німеччини (Європейський університет Віадріна у Франкфурті-на-Одері), КНР (Північно-Західний університет м. Сіань), США та України (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Хмельницький національний університет, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Львівський національний університет Івана Франка, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Харківський педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, Національний університет «Острозька академія»).

Оргкомітет: голова – ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда; заступник голови – завідувач кафедри слов’янських мов Микола Лесюк; координатор – кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янських мов Наталія Щербій (natalia.shcherbii@pnu.edu.ua/dev , 096 7481193).

Онлайн за покликаннням: Link: https://pu.webex.com/pu-ru/j.php?MTID=m9dc6700de4d17372d037e916f82c862b